Kiedy warto udać się do doradcy kredytowego?

Szukasz dobrego kredytu na mieszkanie, ale nie wiesz, na co się zdecydować? A może chcesz wybudować dom lub wziąć kredyt inwestycyjny na firmę? To tylko kilka przypadków, gdy warto udać się do doradcy kredytowego.

Gąszcz ofert bankowych i pozabankowych na polskim rynku nie ułatwia znalezienia najlepszych kredytów i pożyczek osobom bez odpowiedniego rozeznania. Nie oznacza to jednak wcale, że jesteśmy skazani na niepowodzenie – w doborze najlepszej oferty może pomóc nam doradca kredytowy.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest doradcą finansowym specjalizującym się w kredytach oraz pożyczkach.

Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi związane z poszukiwaniem dla nich najkorzystniejszych ofert w bankach, a często także w pozabankowych instytucjach finansowych.

W ramach świadczonych przez siebie usług doradca kredytowy może:

  • zbadać zdolność kredytową klienta
  • wykonać analizę kredytów i pożyczek w różnych bankach i firmach pozabankowych dla klienta
  • negocjować w imieniu klienta
  • złożyć wnioski o kredyt i pożyczkę zamiast klienta
  • zadbać o bezpieczeństwo transakcji

Co więcej, umowę o kredyt czy pożyczkę możemy zawrzeć bezpośrednio w biurze doradcy, dlatego nie ma wtedy potrzeby udawania się do banku lub innej instytucji.

Czy usługi doradcy kredytowego są płatne?

W większości przypadków za usługi doradcy kredytowego nie zapłacimy ani grosza – są one bezpłatne dla klientów, ponieważ wynagrodzenie doradcy opłacane jest przez banki i inne instytucje finansowe. Dzięki temu dla osób poszukujących dobrych ofert kredytów i pożyczek to najkorzystniejszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.