Hotel – im więcej gwiazdek, tym lepiej?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że hotele z największą liczbą gwiazdek są w stanie zapewnić nam najwyższy komfort. Jak jednak jest w rzeczywistości?

Luksusowe hotele mogą poszczycić się pięcioma gwiazdkami, z kolei te niższej klasy jedną czy dwoma. Przy rezerwacji noclegów w hotelach bardzo często zwracamy uwagę na liczbę gwiazdek, ale warto wskazać, że kierowanie się tylko tym czynnikiem może być zwodnicze.

Jaka liczba gwiazdek jest wystarczająca?

W Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, liczba gwiazdek przyznawanych obiektom hotelowym, jest regulowana przepisami praw. Wobec tego hotel nie może samodzielnie określić, ile posiada gwiazdek – decyduje o tym specjalne komisja kategoryzacyjna na podstawie Ustawy o usługach turystycznych.

W Polsce najwyższy standard to pięć gwiazdek. Warto jednak pamiętać o tym, że obiekty posiadające mniejszą liczbę gwiazdek wcale nie są złym wyborem, jeśli poszukujemy komfortowego noclegu.

Dzisiaj, w dobie powszechnego dostępu do internetu, możemy bez trudu poszukać opinii na temat różnych obiektów noclegowych. Nawet hotel z jedną gwiazdką albo obiekt bez gwiazdek może zapewnić nam wygodny wypoczynek w przyjemnej atmosferze.

Inne znaczenie gwiazdek poza Europą

Obowiązujące w Polsce i w Europie kategoryzacje hoteli według gwiazdek nie obowiązują jednak w innych krajach świata.

Pamiętajmy więc o tym, że hotel trzygwiazdkowy czy pięciogwiazdkowy w Azji czy Ameryce może mieć całkowicie inny standard niż obiekt z taką samą liczbą gwiazdek w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.